Hartowanie indukcyjne
Wałbrzych

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.


 
Każda firma zajmująca się obróbką metali, dąży do tego, aby zbiegiem lat usprawniać swoje działania. Głównie polega to na zakupie nowocześniejszych sprzętów, czy też kształcenia w obrębie nowych technologii. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzmy ma ona pomóc nam głównie w jednym, czyli usprawnieniu naszej pracy. Nowe urządzenia zazwyczaj sterowane są przez komputer, oznacza to, że nie dość, że proces wykonywany jest szybciej to i precyzyjniej z uwagi na nieomylność oprogramowania. Jedną z takich metod, którą wykorzystujemy my firma Metikam jest hartowanie indukcyjne. Wałbrzych to jedna z miejscowości, w której z naszych usług korzysta wielu przedsiębiorców. Nasza siedziba znajduje się nieopodal w Żarowie, dzięki czemu jesteśmy w stanie spełniać zapotrzebowania wszystkich przedsiębiorców z rejonu Dolnego Śląska. Na czym więc polega hartowanie indukcyjne i jakie posiada zalety?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Hartowanie indukcyjne Wałbrzych


 
Proces, jaki jest hartowanie indukcyjne ma na celu zwiększać trwałość oraz twardość stali. Dzieje się to za sprawą nagrzewania i gwałtownego ochładzania materiału. Metoda indukcyjna jest procesem bezdotykowym, w którym główną rolę odgrywa skupione ciepło. Jednym z plusów zastosowania hartowania indukcyjnego jest fakt, że nagrzewa ona jedynie tą część, którą chcemy poddać obróbce. Oczywiście każdy materiał jest inny i posiada inne właściwości, dlatego też względem ich charakterystyki należy dobrać odpowiednie parametry naszego procesu. Skupiamy uwagę głównie na częstotliwości nagrzewania, rodzaju medium chłodzącego oraz konstrukcji cewki. Odpowiednie dopasowanie pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów.
 

Dlaczego warto postawić na hartowanie indukcyjne?


 
Pierwszą z zalet jest z pewnością wysoka wydajność procesu. Tempo pracy jest zmaksymalizowane, ponieważ ciepło wytwarzane jest natychmiastowo. Zarówno uruchomienie procesu, jak i rozpoczęcie cyklu nagrzewania i chłodzenia odbywa się natychmiastowo. Całe hartowanie można wykonać za sprawą jednego urządzenia, dzięki czemu zyskujemy dodatkowy czas. Hartowanie indukcyjne zapewnia nienaruszoną jakość materiału, nie narażamy go na odkształcenia czy wypaczanie. Podczas obróbki nie wykorzystuje się żadnych paliw kopalnianych, przez co chronimy nasze środowisko. Nie wytwarzamy szkodliwych gazów, nie używamy otwartego ognia ani też eliminujemy głośne hałasy. Obróbką metali zajmujemy się już od kilkunastu lat, nasze doświadczenie to klucz do osiągniętego sukcesu. Dlatego jeśli poszukujesz odpowiedzialnej firmy, wybierz Metikam.