Hartowanie indukcyjne
Jawor

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.


 
Jeżeli chcemy uzyskać dodatkową warstwę, która umożliwi utwardzenie naszych metali warto zdecydować się na nowoczesne metody obróbki. Do jednej z nich możemy zaliczyć hartowanie indukcyjne, które zwiększa trwałość materiałów oraz nadaje dodatkowej twardości. Głównym zadaniem hartowania jest nagrzanie powierzchni, a następnie jego błyskawiczne ochłodzenie. Zastosowanie indukcji to proces bezdotykowy, który generuje skupione i intensywne ciepło. Hartowanie przy pomocy indukcji pozwala nam nagrzać jedynie część wymagającą utwardzenia. Dobranie odpowiednich parametrów, w których skład wchodzi częstotliwość nagrzania, czy jego cykle ułatwia osiągnąć najlepsze rezultaty.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Hartowanie indukcyjne Jawor


 
Hartowanie indukcyjne Jawor to temat przewodni obecnego tutaj materiału. Skupiamy się na rejonie miasta położonego na terenie dolnego śląska, czyli nieopodal siedziby naszej firmy. Czemu Jawor? Jak wiele innych miast znajduje się ono na linii oferowanych przez nas usług. Firma Metikam to zgrany, a przede wszystkim wykwalifikowany zespół, idealnie sprawdzający się w temacie obróbki metali. Cechuje nas głównie tradycja, na której się opieramy. Nie należy myśleć, że stoimy w miejscu, jeśli chodzi o samodoskonalenie. Z biegiem nadchodzących technik, czy wyposażeni staramy się nadążać najlepiej, jak tylko potrafimy. Posiadamy wiele urządzeń, które w połączeniu z naszą wiedzą jesteśmy w stanie wykorzystywać do świadczenia swoich usług. W tej dziedzinie siedzimy już od wielu lat, dlatego wiemy, jak radzić sobie nawet z najcięższymi zleceniami obróbki metali.
 

Jak wygląda proces hartowania indukcyjnego?


 
Hartowanie przy użyciu indukcji przeznaczone jest głównie do poprawy mechanicznych właściwości elementów metalowych. Obejmuje głównie obróbkę takich elementów, jak wrzeciona, wały, koła zębate oraz osie. Hartowanie indukcyjne do swojego działania wykorzystuje prąd elektryczny, a hartowane części umieszcza się we wzbudniku. Materiał jest nagrzewany, a następnie ochładzany, dzięki czemu powstaje na nim twarda powłoka. Szybkie ochłodzenie jest możliwe, dzięki nowoczesnym sprzętom, które wyposażone są w natryski.
 

Korzyści płynące z hartowania indukcyjnego


 
Tego typu metoda hartowania materiałów charakteryzuje się wysoką wydajnością i oszczędnością energii. Jest to proces szybki, a na dodatek powtarzalny, dzięki czemu można nim działać na skale masową. Każdy element z reguły hartowany jest pojedynczo, co pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów. Dostosowuje się wszelkie parametry w taki sposób, aby zahartowany komponent posiadał najlepsze właściwości. Dzięki hartowaniu indukcją minimalizujemy utlenienie materiałów oraz odwęglanie ich powierzchni. Najważniejszym jest, jednakże fakt, że obrobiony przedmiot zyskuje wiele pozytywnych walorów. Zwiększa się jego plastyczność, elastyczność, a przede wszystkim wytrzymałość. Dlatego też hartowanie stosuję się w większości, na elementach mechanicznych, które narażone są na większe zużycie i częstsze użytkowanie.