Cięcie strumieniem wody
Jawor

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Niekiedy zastanawiamy się nad wyborem techniki, która okaże się najskuteczniejsza w obróbce metali. W obecnych czasach ciężko znaleźć coś co nie posiada metalowej konstrukcji. Branża motoryzacyjna, medycyna, czy chociażby szeroko pojęty przemysł to centra metalowych elementów, sprzętów, czy akcesoriów. Z biegiem nadchodzących trendów związanych z produkcją poszczególnych przedmiotów, zmuszeni jesteśmy szukać nowoczesnych technik usprawniających te działania. Dlatego też od dłuższego czasu zaczęto wprowadzać coraz to nowocześniejsze metody obróbki metali. Jedną z nich jest właśnie cięcie strumieniem wody, Jawor to jedno z miast, które decyduje się na takie rozwiązania i coraz częściej z nich korzysta. Metoda ta spotykana jest też pod nazwą obróbki strumieniowo-ścierną, dlaczego jest tak chętnie wybierana? Czy posiada takie zalety, które stawiają ją wyżej od tradycyjnych metod?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Jawor


 
Waterjet to technika realizowana przy pomocy profesjonalnej maszyny CNC. Umożliwia ona obróbkę metali, która w efekcie charakteryzuję się wysoka precyzją wykonania. Ponadto, nie ingerujemy w strukturę obrabianego materiału ani nie uszkadzamy jej zewnętrznych powierzchni. Dużym udogodnieniem tej metody jest zautomatyzowane działanie wycinarki. Zapewnia ono wysoką powtarzalność produkowanych komponentów, o jednakowej jakości. Pozwala to na tworzenie produkcji nie tylko na skale detaliczną, ale także hurtową. Urządzenie współpracuje z takimi elementami, jak wysokociśnieniowa pompa oraz dysza z tnącą głowicą. Obrabiany materiał ustawiany jest na specjalistycznych stole, który dla zminimalizowania hałasu umieszczony jest pod powierzchnią wody. Istotnym jest, aby podstawa była solidna i zapewniała odpowiednią sztywność materiału. Nie powinna także narażać go na odkształcenia, które przy tak wysokim ciśnieniu mogłyby powodować uszkodzenia.
 

Jak woda może przeciąć metal?


 
Jeśli słyszymy to stwierdzenie po raz pierwszy, możemy odczuć pewne niedowierzanie. Prawdą jest, jednakże to, że jest to możliwe, a wręcz pewne do zrobienia. Waterjet to zdecydowanie innowacyjna technika cięcia metali, której charakterystyczną cechą jest użycie strumienia wody o naprawdę sporym ciśnieniu. Jak więc przeciąć stal lub inne twardsze materiały? Kluczem jest zastosowanie dodatków, w formie środka ściernego. Jest nim garnet, którego domieszka w połączeniu z wysoką prędkością jest w stanie przeciąć nawet kamień.
 

Zalety wykorzystania techniki waterjet


 
Do pierwszej z zalet można zaliczyć fakt, że metoda ta przecina materiał na zimno. To duży plus, szczególnie, że wiele z nich podczas wysokich temperatur traci swoje właściwości. Obniżamy koszty obróbki materiału, a jednocześnie zyskujemy naprawdę wysoką jakość komponentów. Cięcia wykonywane są sprawnie, a co ważniejsze precyzyjnie przez co zyskujemy przedmiot bezpośrednio gotowy do użycia. Waterjet nie produkuje żadnych szkodliwych substancji, pyłów ani gazów, które mogłyby zatruć środowisko i nasze zdrowie. Nie narażamy powierzchni na odkształcenia, eliminujemy konieczność dalszej obróbki materiału oraz nie produkujemy zbędnych odpadów. Jeśli więc szukasz firmy z doświadczeniem, która zajmie się obróbką twoich metali, skorzystaj z oferty Metikam.