Hartowanie laserowe
Jawor

Firma METIKAM oferuje innowacyjną usługę hartowania powierzchniowego metali zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym.


 
Zastosowanie lasera w obróbce metali stosuje się nie tylko w formie łączenia czy cięcia materiałów. Oprócz tego laser swoje zastosowanie znalazł również w obróbce powierzchniowej, czyli potocznie zwanym hartowaniu. Głównym celem hartowania jest przedłużenie trwałości stalowych elementów. Tworzona jest specjalna warstwa, która charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a także temperaturę. Zwiększamy tym samym wytrzymałość metalu oraz umożliwiamy mu dłuższą żywotność. Cały proces możliwy jest dzięki wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu. Jest nim laserowa obrabiarka, która przy pomocy laserowego promieniowania oddziałuje na powierzchnie materiału. Dlaczego hartowanie laserowe stało się tak chętnie wykorzystywane? Jakie zalety niesie za sobą stosowanie tej metody i jak wygląda cały proces?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Hartowanie laserowe Jawor


 
Hartowanie laserowe znajduje coraz to szersze zastosowanie w przemyśle. Stosuje się je do wytworzenia odpornej na ścieranie i twardej powierzchni zewnętrznej. Jest to metoda w pełni zautomatyzowana co umożliwia hartowanie nawet najbardziej skomplikowanych geometrycznie komponentów. Wysoki poziom wymogów obecnego przemysłu sprawia, że zmuszeni jesteśmy usprawniać swoje działania i szkolić się na nowych płaszczyznach. Hartowanie laserowe Jawor to jedna z usług, którą jesteśmy w stanie świadczyć, podpierając się profesjonalizmem. Działamy na terenie całego dolnego śląska, dlatego mamy świadomość wymogów, jakie panują w branży inżynierskiej czy motoryzacyjnej. Użycie tej metody pozwala na prace w naprawdę wielu branżach, co określa ją mianem bardzo uniwersalnej. Jeśli szukasz firmy, która zajmie się profesjonalnie obróbką metali, zdecyduj się na usługi, które oferuje zespół Metikam.
 

Alternatywa tradycyjnego hartowania


 
Hartowanie przy użyciu lasera to doskonały sposób na uszlachetnienie części, które narażone są na duże obciążenie. Cały proces sprowadza się do nagrzania powierzchni materiału to wysokiej temperatury, której wartość może wynieść nawet 1400 stopni. Błyskawiczne działanie lasera i jego ruch pozwala na błyskawiczne schłodzenie się uprzednio nagrzanej części. Dzięki temu struktura materiału nie ma czasu, aby powrócić do swojej pierwotnej formuły. Metale hartować można na głębokość od 0,1 mm do 1,5mm. W wyjątkowych sytuacjach wartość ta może osiągnąć nawet 2,5 mm.
 

Zalety hartowania laserem


 
Dlaczego więc hartowanie laserowe zyskało tak dużą popularność? Przede wszystkim ze względu na to, że hartować można nawet najdrobniejsze elementy. Każdy z nich przechodzi obróbkę pojedynczo, dzięki czemu możemy dostosować odpowiednie parametry maszyny, co w konsekwencji daje najlepsze rezultaty. Metoda ta jest bezdotykowa, maszyna pracuje sama, zachowując nadzwyczajną precyzję. Zastosowanie lasera pozwala na szybką pracę i nie wymaga od nas wcześniejszego przygotowania elementów. Podczas procesu materiał nie wypacza się, a to wszystko za sprawą szybkiego i sprawnego działania maszyny. Jeśli więc szukasz metody, która w najlepszy sposób przedłuży trwałość elementów mechanicznych, zdecyduj się na hartowanie laserowe w Jaworze.