Gięcie blach Jawor

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
W obecnych czasach elementy metalowe odgrywają istotną rolę. Z ich zastosowaniem możemy się spotkać w wielu branżach poczynając od mechaniki i elektroniki, a kończąc na budownictwie czy motoryzacji. Oczywiście, aby takie komponenty mogły być wykorzystywane, muszą spełniać odpowiednie normy. Wraz z postępującym rozwojem nauki, a co za tym idzie modernizacją metod i sprzętów, obróbka metali staje się znacznie łatwiejsza. Na przykład możemy wziąć gięcie blach, które jeszcze do niedawna wykonywane było ręcznie. Dziś dzięki specjalistycznym urządzeniom działania te stają się znacznie łatwiejsze, szybsze, a co najważniejsze dokładniejsze. Jakie zalety posiada gięcie blach? W czym może przydać się nam ta metoda i dlaczego zyskała taką popularność?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Jawor


 
Gięcie blachy to jedna z najprostszych czynności, której zadaniem jest oddziaływanie na powierzchnie materiału. W ten sposób jesteśmy w stanie nadać im odpowiedniej krzywizny i zmienić jej kształt. Oczywiście w zależności od tego, jakie mamy potrzeby i wymagania, do poszczególnych podmiotów przypisuje się różne metody gięcia. Zastosować można takie sprzęty, jak prasy krawędziowe, walce czy maszyny przeciągające. Dziś skupimy się na pierwszym urządzeniu, które wbrew pozorom posiada naprawdę sporo zalet. Należy zauważyć, że jest to urządzenie sterowane komputerowo, a co za tym idzie możemy być pewni powtarzalności produktów, jakie spod niej wychodzą. Dobór techniki pod blachę zależny jest z uwagi na jej grubość oraz właściwości plastyczne. Prasa krawędziowa umożliwia gięcia pod różnym kątem, a najistotniejszą rolę w tym wszystkim pełnią matryce i stemple. Urządzenie wyposażone jest w panel elektryczny, który umożliwia operatorowi wprowadzać niezbędne informację.
 

Obróbka metali za pomocą gięcia


 
Obróbka plastyczna materiałów doprowadziła do konieczności rozwoju maszyn, które do tych celów służą. Technikę, jaką jest gięcie blach, Jawor i wszelkie okoliczne miejscowości przyjęły z otwartymi ramionami. Metikam to firma działająca już od długiego czasu na Polskim rynku. Oferujemy profesjonalne techniki obróbki metali na terenie całego dolnego śląska, dzięki czemu poszerzamy swoje doświadczenie. Posiadamy grono wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie podejmują się powierzonych działań. Do każdego klienta podchodzą indywidualnie i dobierają odpowiednie metody do oczekiwań.
 

Korzyści płynące z gięcia blach


 
Jedną z pierwszych zalet zastosowania pras krawędziowych jest możliwość wykonania kilku gięć na jednym materiale. Uzyskać możemy przeróżne detale, bryły, a także obudowy podstawowych sprzętów do użytku codziennego. Prasa jest urządzeniem bardzo precyzyjnym oraz szybkim w działaniu, co umożliwia produkcje na skale masową. Nie produkujemy odpadów przez co znacznie oszczędzamy materiał. Dla coraz szerszej grupy odbiorców bardzo istotne jest również, to żeby obrobiony materiał mógł być bezpośrednio przeznaczony do dystrybucji. Zastosowanie pras krawędziowych umożliwia właśnie takie efekty.