Toczenie CNC Jawor

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Przemysł to dział produkcji, który chcąc nie chcąc musi korzystać ze zmodernizowanych rozwiązań. Jest to uzależnione głównie od faktu zwiększających się oczekiwań i wymagań przedsiębiorców. Dodatkowo, postępowość w działaniach umożliwia znaczne poprawienie wydajności oraz efektywności naszej pracy, co natomiast przekłada się na zwiększenie zysków. Toczenie cnc w Jaworze to jedna z takich metod, która zbiegiem lat znacznie udoskonaliła swoje możliwości. Firma Metikam to wyjątkowy zespół działający na terenie całego dolnego śląska, który obróbkę metali ma opracowana na najwyższym poziomie. Co charakteryzuje naszą firmę? Gdzie nas szukać w momencie, gdy poszukujemy toczenia metali na najwyższym poziomie?
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie CNC Jawor


 
Metikam to zespół oferujący swoje usługi na terenie Polski już od wielu lat. Charakteryzuje nas przede wszystkim tradycja, którą z biegiem postępującej nauki i techniki staramy się udoskonalać. Nasze centrum dowodzenia znajduję się w Żarowie, a więc oferowanie usług na terenie dolnego śląska nie jest dla nas problemem. Jesteśmy w posiadaniu specjalistycznych sprzętów, które usprawniają nasze działania. Specjalizujemy się w wielu metodach obróbki metali i posiadamy wieloletnie doświadczenie, które przekłada się jedynie na korzyści. W poszukiwaniu najlepszych i dynamicznych wykonawców, którzy zajmą się obróbką metali, polecamy zajrzeć na stronę internetową naszej firmy. Produkujemy jedynie komponenty charakteryzujące się wysoka jakością na wielu gałęziach przemysłu.
 

Charakterystyka toczenia cnc


 
Toczenie cnc metali możliwe jest jedynie przy użyciu wcześniej wspomnianego, specjalistycznego sprzętu. Jest nim tokarka, która wyposażona jest w nóż tokarski. Jego zadaniem jest pozbycie się zewnętrznej warstwy materiału i nadanie mu pożądanego kształtu. Toczenie jest bardzo uniwersalną metodą, którą można wykorzystać do obróbki takich metali, jak stal, aluminium czy żeliwo. Całe urządzenie jest przed rozpoczęciem pracy programowane w taki sposób, a by nadać poszczególnym elementom poszczególne parametry. Ustala się je na podstawie projektu, który w banalny sposób można przełożyć na oprogramowanie tokarki. Swoje usługi możemy świadczyć zarówno dla klientów z branży medycznej, jak i motoryzacyjnej czy lotniczej.
 

Zalety toczenia cnc


 
Toczenie polega na umieszczeniu danego przedmiotu w tokarce, a następnie wprowadzenie go w ruch obrotowy. Główną rolę w tym procesie odgrywają noże tokarskie, które ruchem liniowym pozbywają się zewnętrznej powierzchni metalu. Tego typu obróbka posiada wiele zalet. Jedną z nich jest chociażby możliwość powielenia wytworzonych komponentów. Produkować można elementy identyczne na skale masową, a także pojedyncze i unikatowe prototypy. Ponadto, metoda ta jest bardzo dynamiczna, zyskujemy wiele czasu, a to głównie za sprawą zautomatyzowania całego procesu. Ograniczamy również błędy możliwe głównie podczas produkcji manualnej. Eliminujemy konieczność wykańczania powstałych elementów, a dodatkowo podczas całego procesu możemy wprowadzać zmiany, które nie wpłyną na rezultaty.