Frezowanie CNC Jawor

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Coraz popularniejsze stało się wytwarzanie produktów, przy jednoczesnym minimalizowaniu jego kosztów. Takie metody okazują się znacznie bardziej ekonomiczne, a przy tym zachowują najwyższą jakość. Jedną z takich metod, która należy do tego efektownego grona jest obróbka przy użyciu urządzeń cnc, zwana również skrawaniem. Technologia computerized numerical control charakteryzuje się wysoką dokładnością kształtowania chropowatych powierzchni. Jednocześnie staje się też jedną z chętniej wykorzystywanych metod w ogólnopojętym przemyśle. Co cechuje obróbkę cnc? Dlaczego frezowanie przy użyciu tej metody posiada tyle zalet?
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie CNC Jawor


 
Frezowanie cnc w Jaworze to usługa, która wpisuje się w nasze umiejętności. Swoje działania oferujemy już od wielu lat, co w konsekwencji przyniosło nam wiele pozytywnych opinii. Dlaczego Jawor? To miejscowość znajdująca się na terenie dolnego śląska, a więc bardzo blisko siedziby naszej firmy. Żarów to nasze centrum dowodzenia, nie daleko nam więc do pobliskich miejscowości, które poszukując specjalistów w dziedzinie obróbki metali. Możemy pochwalić się zgranym, a przede wszystkim wykwalifikowanym zespołem, który konsekwentnie dąży do samodoskonalenia. Z roku na rok zyskujemy coraz to większe doświadczenie, dlatego też możemy modernizować naszą tradycję. Posiadamy wiele nowoczesnych sprzętów, które pozwalają nam pracować szybciej, a co ważniejsze dokładniej. Dlatego jeśli poszukujesz fachowców we frezowaniu metali, trafiłeś w idealne miejsce.
 

Czym jest frezowanie cnc? Najważniejsze pojęcia!


 
Sam proces frezowania polega na kształtowaniu powierzchni półfabrykatu, poprzez stopniowe usuwanie nadmiaru materiału. Celem frezowania jest wytworzenie elementu o określonych właściwościach powierzchni, jego kształtu oraz wymiaru. Frezowanie to jedna z najpopularniejszych metod obróbki wiórowej zaraz obok szlifowania czy toczenia. Do przeprowadzenia procesu stosuje się specjalne maszyny zwane frezarkami, które są w pełni automatyzowane.
 

Zalety użycia frezarki cnc


 
Usługi frezowania przy pomocy urządzeń cnc to bardziej precyzyjny sposób obróbki metali. Umożliwia nie tylko szybką produkcję, ale także tworzenie skomplikowanych kształtów. Urządzenia potrafią idealnie odwzorować stworzone wcześniej projekty, gwarantują powtarzalność elementów, a także ograniczają zużycie materiału. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy zależy nam na produkcji identycznych produktów. Jest to klasyczny przykład branży motoryzacyjnej, w której liczy się nie tylko tempo, ale także niski koszt wytwarzania. W tym przypadku frezowanie cnc sprawdza się perfekcyjnie. Cała produkcja przebiega sprawnie przez co jesteśmy w stanie działać na skale masową. Dodatkowo, jest to bardzo uniwersalna technika pozwalająca obrabiać takie materiały, jak metal, drewno, stal czy tworzywa sztuczne. Zastosowanie tego rodzaju obróbki sprawdza się również w sytuacji, gdy zależy nam na tworzeniu elementów niepowtarzalnych, jak chociażby produkcja prototypów.