Cięcie laserem 2D
Strzegom

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Jedną z nowocześniejszych metod obróbki blach oraz innych elementów metalowych jest cięcie laserem. Strzegom to miasto znajdujące się nieopodal naszej siedziby, mamy więc największe możliwości, jeżeli chodzi o spełnienie Państwa oczekiwań. Naszą firmę charakteryzuje przede wszystkim udoskonalana przez laty tradycja, która rozwija się wraz z biegnącym czasem. Chętnie korzystamy z nowych metod obróbki materiałów, dzięki czemu jesteśmy tak przygotowani na stale zwiększające się zapotrzebowania. Ostatnimi czasy zwiększyło się zainteresowanie metodami szybkimi, które jednocześnie są znacznie dokładniejsze i efektowniejsze od tradycyjnych. Do jednej z nich zalicza się między innymi cięcie laserem. Jakie posiada właściwości i dlaczego jest tak popularna? Gdzie można stosować tego typu technikę? Na wszystkie pytania, odpowiedzi znajdą Państwo w poniższym artykule.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Strzegom


 
Cięcie laserowe to proces polegający na termicznym rozdzieleniu materiału. Zalicza się go do szybkich i bardzo precyzyjnych metod, które umożliwiają obróbkę różnych rodzajów stali. Cięcie możliwe jest dzięki użyciu wiązki laserowej, czyli skupionego światła -ultrafioletu lub podczerwieni. Charakterystycznym jest skupienie energii i jej kumulacja w jednej cienkiej wiązce. Warto wspomnieć, że wiązka to nie jedyny element, który umożliwia tak precyzyjne cięcia. Niezbędnym elementem, koniecznym do przebiegu procesu jest gaz techniczny. Najczęściej wykorzystuje się do tego tlen, azot lub argon. Ciąć laserem możemy decydując się na jedną z trzech metod. Między innymi są nimi sublimacja, wypalanie lub topienie materiału. Każda z nich dobierana jest do innego rodzaju materiału, dzięki czemu jesteśmy w stanie uzyskać zamierzony efekt. Dużym plusem wynikającym z zastosowania tej metody jest fakt, że materiał obrobiony w ten sposób nie wymaga już dalszego przetwórstwa.
 

Kto może korzystać z ciecia laserem?


 
W przemyśle coraz częściej wykorzystuje się cięcie laserem. Strzegom to miasto, w którym spotkać możemy się z odłamem gospodarki motoryzacyjnym, medycznym, czy chociażby meblarskim. Nie rzadko też tą technikę stosuję się do produkcji komponentów dla branż wnętrzarskich i reklamowych. Posiadanie więc w okolicy firmy specjalizującej się w tej dziedzinie to ogromny plus. Jako firma Matikam, świadczymy usługi w tym zakresie.
 

Najważniejsze zalety cięcia laserem


 
Na pierwszym miejscu warto wspomnieć o wysokiej precyzji wykonywanych cięć. Powstałe krawędzie są wygładzone, czas obróbki jest stosunkowo krótki, a materiał wyciągnięty z maszyny jest gotowy do bezpośredniego użycia. Dodatkowo, zastosowanie tej techniki zmniejsza ryzyko powstania odkształceń lub innych mikrouszkodzeń. Wiązka lasera oddziałuje na niewielką powierzchnię, równie drobną wiązką. Najważniejszy jest bowiem fakt, że wykorzystując tego typu urządzenia produkować możemy wiele elementów, które charakteryzować się będą powtarzalnym rozmiarem oraz kształtem.