Cięcie laserem 2D
Świebodzice

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Od wielu lat nauka stara się udoskonalać sposoby obróbki metali. Z biegiem czasu powstają coraz to sprawniejsze i dokładniejsze metody, które umożliwiają cięcia metalowych elementów. Jedną z nich jest właśnie cięcie laserem. Podczas tego procesu wykorzystuje się laserową wiązkę, która skutecznie rozdzieli nawet twarde elementy. Zastosowanie profesjonalnej maszyny umożliwia uzyskanie precyzyjnego kształtu, a przy tym gwarantuje dużą powtarzalność przedmiotów. Dlaczego jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod? Jakie zalety posiada i czym się charakteryzuję?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Świebodzice


 
Cięcie laserem Świebodzice to coraz częściej wyszukiwana fraza w Internecie. Żeby do sprawy podejść odpowiedzialnie należy powierzyć te zadanie profesjonalnej firmie. Jedną z nich jest Metikam, która już od lat może cieszyć się dobrą renomą i ogromnym doświadczeniem. Siedziba naszej firmy znajduję się w Żarowie, to miejscowość znajdująca się na dolnym śląsku, przez co tak łatwo jest dostarczać nam nasze usługi w pobliskich miastach i miejscowościach. Pochwalić możemy się zgranym zespołem, który swoją pracę traktuje jak pasję. Zaufało nam już wielu, dlatego i ty możesz to zrobić bez jakichkolwiek obaw. Jesteśmy w posiadaniu profesjonalnych urządzeń, które usprawniają naszą pracę, a w połączeniu z umiejętnościami jesteśmy w stanie tworzyć produkty na skale masową.
 

Na czym polega cięcie przy użyciu lasera?


 
W trakcie tej metody obróbki stosujemy niewielką wiązkę laserową, która emituję naprawdę dużą ilość energii. Charakterystycznym jest to, że skupiona jest ona na małej przestrzeni i bezpośrednio styka się z powierzchnią. Dzięki temu cięcie laserem uznaje się za jedną z bardziej wyróżniających się metod obróbki metali. Co można przeciąć za pomocą lasera? Grono tych materiałów jest naprawdę spore, warto jednak mieć na uwadze nie rodzaj, a ich grubość. Jeśli chodzi o blachy aluminiowe grubość ta może sięgać nie więcej niż 3mm, a w przypadku blach nierdzewnych nie może przekroczyć 6 mm. Jest to metoda, którą chętnie wykorzystuję się w sytuacjach, w których konstrukcja musi być dokładna co do milimetra. Wiązka lasera poradzi sobie nawet z najtwardszymi elementami, układami czy wzorami, jeśli odpowiednio zaprogramujemy naszą maszynę.
 

Jakie zalety posiada cięcie laserem?


 
Cięcie laserem to jedna z dokładniejszych metod obróbki metali. Charakteryzuje się przede wszystkim precyzyjnym cięciem, krawędzie pozostają gładkie, dzięki czemu materiał może być zastosowany bezpośrednio po obróbce. Ponadto, materiał nie jest narażony na uszkodzenia, a powstałe podczas produkcji straty są niewielkie. Urządzenie imituje niewielką wiązkę, która trafia bezpośrednio w miejsce cięcia, dzięki czemu nie dochodzi do uszkodzeń struktury materiału. Ogromnym plusem jest również fakt, że zastosowanie tej metody umożliwia nam tworzenie powtarzalnych elementów o pożądanym rozmiarze i kształcie. Użycie maszyn CNC to oszczędność czasu i materiału, jeśli więc szukasz firmy, która profesjonalnie podejdzie do sprawy skorzystaj z naszych usług.