Toczenie CNC Świebodzice

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Toczenie CNC to metoda coraz częściej i chętniej stosowana. Zainteresowanie jest szczególnie zauważalne w takich branżach, jak meblarstwo, motoryzacja, rolnictwo czy przemysł. Coraz częściej znajdziemy je również w branży dekoracyjnej, która z biegiem lat staje się coraz bardziej ekscentryczna. Zważając na to, że tego typu techniki są stale modernizowane możemy przygotować się na to, że za kilka lat zaczną posiadać jeszcze więcej możliwości. Do firm, które specjalizują się w technice toczenie cnc Świebodzice można zaliczyć firmę Metikam. Mieści się ona w Żarowie i już od lat działa na Polskim rynku, efektownie spełniając oczekiwania wszystkich klientów. Co jest więc tak wyjątkowego w toczeniu cnc? Jakie zalety posiada metoda i dlaczego tak chętnie po nią sięgamy?
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie cnc Świebodzice


 
Obecnie ciężko wyobrazić sobie obróbkę metali, bez zastosowania sprzętów cnc. Nowoczesne maszyny to w pełni zautomatyzowane podmioty, które znacznie usprawniają działania w obrębie obróbki metali. Pozwalają one na osiągnięcie znakomitych rezultatów przy zachowaniu wysokiej precyzji wykonywanych ruchów. Należy wspomnieć, że toczenie cnc to gwarancja jakości nie tylko pojedynczych elementów, ale także całych partii. Najlepsze doświadczenie w tym posiada branża motoryzacyjna, czy rolnika, która opiera swoje działania na produkcji detali charakteryzujących się identycznymi parametrami.
 

Na czym polega toczenie cnc?


 
Proces toczenia cnc jest dość prosty do zobrazowania. Samo jego założenie polega na skrawaniu zewnętrznej powierzchni przy użyciu odpowiednich materiałów, jakimi są noże tokarskie. Obrabiany przedmiot umieszczany jest w tokarce, a następnie poprzez wprawienie go w ruch obrotowy, cięty nożem. Zgodnie z wcześniej wprowadzonymi parametrami, nóż obkrawa materiał poruszając się ruchem liniowym.
 

Techniki toczenia cnc


 
Toczenie cnc wyróżnia stosowanie różnych technik, które są powszechnie stosowane. Pierwszą z nich jest tak zwane toczenie kopiowe, które w zamiarze ma odwzorowanie kształtu obrabianego materiału. Obwiedniowe wykonuje się przy użyciu specjalnego noża kołowego, a kształtowe zależne jest od kształtu krawędzi noża. Ponadto, toczyć można również metodą poprzeczną, wzdłużną oraz stożkową.
 

Zalety toczenia urządzeniami cnc


 
Pierwszą z zalet tej metody jest uniwersalność, można ją zastosować na wielu gałęziach przemysłowych. Tego typu obróbka idealnie sprawdzi się w sytuacji, gdy nasza produkcja jest na skale seryjną, ale również w przypadkach, gdy potrzebujemy stworzyć niepowtarzalne kształty elementów. Proces ten jest zautomatyzowany, dzięki czemu wprowadzenie poprawek, czy zmian nie jest problematyczne. Dodatkowo, minikomputer można programować posiadając jedynie trójwymiarowy model, a stanowisko pracy jest w pełni bezpieczne. Operator tokarki nie ma bezpośredniego kontaktu z obrabianym materiałem, przez co nie jest narażony na powstałe podczas procesu niebezpieczeństwa. Ponadto, zastosowanie urządzeń cnc to znacznie większa oszczędność czasu oraz kosztów produkcji.