Gięcie blach Świebodzice

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
W dzisiejszych czasach coraz częściej zdarza nam się spotykać z wyrobami blaszanymi. Obecne są one dostępne w branży motoryzacyjnej, budowlanej, a nawet meblarskiej. Niezależnie od tego, gdzie się przydają muszą one nabrać odpowiednich kształtów. Oczywiście oparte jest to o wykorzystanie specjalnego procesu obróbki. Gięcie blach to metoda wykorzystywana głównie w specjalistycznych zakładach. Do jej przeprowadzenia używa się profesjonalnych pras, które nadają blachom określone normy. Powstanie tej technologii przyczyniło się do znacznie prostszej, a zarazem szybszej obróbki tego typu komponentów. Na czym polega cały proces? Dlaczego to właśnie ta metoda zyskała popularność?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Świebodzice


 
Profesjonalnie mówiąc gięcie to proces kształtowania wszelkich przedmiotów z blachy. Należą do nich między innymi rury, druty, pręty czy kształtowniki. Proces ten umożliwia stałe odkształcenie elementu, bez naruszania jego właściwości oraz spójności. Gięcie blach Świebodzice to ostatnimi czasy bardzo popularny temat. Miasta stale się rozbudowują, powstają nowe budowle, akcesoria czy sprzęty elektroniczne. Dlatego z pomocą w tego typu usługach przychodzimy my, firma Metikam. Nasza dogodna lokalizacja pozwala nam spełniać wymagania wszystkich klientów z rejonu dolnego śląska. Posiadamy zgraną, a przede wszystkim wyspecjalizowaną drużynę, która obróbką metali zajmuje się już od wielu lat. Charakteryzuje nas tradycja, którą zgodzie z wymaganiami, stale udoskonalamy. Posiadamy specjalistyczne sprzęty, które umożliwiają nam znacznie precyzyjniejsze oraz szybsze działania. Jeśli szukasz specjalistów w tym temacie, trafiłeś idealnie.
 

Czy jest gięcie blach?


 
Podczas gięcia blach oddziałujemy na powierzchnie metalu, siłą mechaniczną. Zmieniamy jej krzywiznę oraz nadajemy jej nowy, świeży kształt. Oczywiście istnieje wiele metod gięcia, jak np. walce czy maszyny przeciągające, aczkolwiek dziś skupimy się na prasach krawędziowych. Posiadają one wiele zalet, a najistotniejszą z nich jest fakt, że sterowane są one komputerowo. Taki model sterowania gwarantuje nie tylko znacznie wyższą precyzję, ale także zapewnia powtarzalność procesu. Możemy dzięki temu tworzyć produkty na skale masową. Technika gięcia blach dobierana jest względem właściwości plastycznych danego materiału oaz jego grubości.
 

Jakie zalety posiada gięcie blach?


 
Do pierwszej z zalet gięcia przy pomocy prasy możemy zaliczyć fakt, że może ona giąć materiał wiele razy. Oznacza to, że na jednym elemencie może powstać kilka gięć o identycznej precyzji i zachowaniu wysokiej jakości. Proces jest bardzo usprawniony, gięcia wykonywane są szybko, przez co można obrobić znacznie więcej elementów niż w przypadku manualnej obróbki. Zakończenie procesu jest równoznaczne z gotowością blachy do użytku. Nie musimy poddawać ich kolejnym obróbką, wiąże się to z tym, że oszczędzamy materiał, a powstały element gotowy jest do dystrybucji. Gięcie blach to metoda wykorzystywana na bardzo szeroką skalę. Nasze urządzenia wykorzystywane są do tworzenia narzędzi chirurgicznych, a także mniejszych elementów służących do produkcji gotowych sprzętów.