Cięcie strumieniem wody
Świebodzice

Metoda umożliwiająca cięcie każdego materiału - nawet kuloodpornego szkła, marmuru lub stali.


 
Ostatnimi czasy bardzo popularnymi zaczęły stawać się nowoczesne metody obróbki metali. W zaskakująco szybkim tempie podwyższyć można standardy wykonywany usług w profesjonalnych firmach. Jedną z nich jest właśnie Metikam, która swoją działalność prowadzi już od kilkudziesięciu lat. Wzrost zainteresowaniem technologii waterjet ciągle rośnie, wszystko za sprawą ogromnych możliwości i wysokiej precyzji podczas wykonywanych działań. Na czym polega cięcie strumieniem wody, jakie korzyści niesie za sobą i dlaczego nie ma sobie równych? Dlaczego waterjet wypiera tradycyjne techniki i co jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom?
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie strumieniem wody Świebodzice


 
Waterjet to jedna z nowocześniejszych metod obróbki metali. Charakteryzuje się unikalnością, a dzięki niej jesteśmy w stanie stworzyć wiele skomplikowanych i różnorodnych kształtów z naprawdę szerokiej gamy materiałów. Metodę tą stosuje się głównie w przypadkach, w których to obróbka termiczna nie przynosi zamierzonych efektów. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych sprzętów oraz doświadczeniu naszych pracowników jesteśmy w stanie w szybki i nieinwazyjny sposób wykonywać usługi cięcia metali. Rozwijający się przemysł i gospodarka doprowadzają do sytuacji, w której to wiele miast decyduje się na wprowadzenie udogodnień, czy stawia krok w nowoczesność. Dzięki naszej lokalizacji jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi, na szerokim obszarze dolnego śląska. Siedziba firmy Metikam znajduje się w Żarowie, dlatego też cięcie strumieniem wody, Świebodzice czy Wrocław to dla nas chleb powszedni.
 

Jak działa cięcie wodą?


 
Ewenementem techniki waterjet jest wykorzystanie naturalnych właściwości, które posiada woda. Połączenie ich z odpowiednimi parametrami technicznymi umożliwia stworzenie wiązki zdolnej do przecięcia praktycznie każdego metalu. Działanie maszyny nie jest wcale skomplikowane, woda dostarczana jest do pompy, w której osiąga ciśnienie równe 4000 atmosfer. Następnie kierowana jest do głowicy tnącej, która sterowana jest przy użyciu komputera. W tym miejscu dzieje się najwięcej, głowica wyposażona jest w kryzę, o średnicy nie większej niż milimetr, która zamienia energie strumienia w energię kinetyczną. Taki proces umożliwia nadanie wodzie prędkości równej nawet 1000.m/s, która zdolna jest przecinać różne rodzaje materiałów.
 

Czy cięcie strumieniem wody ma zalety?


 
Bez wątpienia zalet cięcia wodą można wymienić kilka. Do pierwszej zdecydowanie należy niezawodność oraz uniwersalność techniki. Przecinamy wiele materiałów, które osiągać mogą aż 300mm grubości, co przy użyciu innych metod może okazać się niemożliwe. Dodatkowo, cechuję ja bezinwazyjność, obrabiany materiał nie zostaje w żaden sposób uszkodzony. Waterjet uznawana jest za metodę bardzo ekonomiczną i pewniejszą w efektach, nie musimy ponownie obrabiać ani udoskonalać powstałych krawędzi. Wykorzystujemy naturalne surowce, które nie są szkodliwe dla środowiska, a podczas całego procesu nie powstają żadne trujące dymy ani gazy.