Hartowanie laserowe
Świebodzice

Firma METIKAM oferuje innowacyjną usługę hartowania powierzchniowego metali zrobotyzowanym stanowiskiem laserowym.


 
Jedną z najdłużej wykorzystywanych, a jednocześnie najdłużej używanych metod obróbki termicznej metali jest hartowanie. Polega ono w swojej istocie na rozgrzaniu przedmiotu do odpowiedniej temperatury, utrzymanie jej, a na końcu gwałtownym schłodzeniu. Choć obecnie stosuje się też konwencjonalne metody hartowania, to przy użyciu lasera cieszy się wysokim zainteresowaniem. Co warto wiedzieć o hartowaniu laserowym? Jakie posiada zalety i dlaczego tak chętnie się z niego korzysta?
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Hartowanie laserowe Świebodzice


 
Charakterystyczną cechą, która wiąże się z hartowaniem laserowym jest fakt, że powierzchnie danego materiału ogrzewa się do temperatury niedużo niższej niż temperatura topnienia. W większości przypadków sięga ona nawet do 1400 stopni Celsjusza, a to jak można sobie wyobrazić naprawdę sporo. Niesamowite jest to, że laser wykorzystywany podczas tego procesu wykorzystywany jest jedynie w 40% swojej mocy, co w konsekwencji przyczynia się do wytworzenia się przemiany austenitycznej. Promień, który przesuwa się w określonym kierunku sprawia, iż uprzednio nagrzane miejsce błyskawicznie się schładza. Dzieje się to tak szybko, że wyjściowa struktura materiału nie jest w stanie powrócić do swojej pierwotnej wersji. W konsekwencji znacznie zwiększa się jej stopień twardości. Hartowanie laserowe wykonuje się na określone głębokości. Najczęściej wartości te sięgają od 0,1 mm do 1,5mm. Na niektórych materiałach osiąga się głębokość nawet 2,5.
 

Korzyści lasera w hartowaniu


 
Rosnące zainteresowanie hartowaniem laserowym wynika z wielu korzyści, jakie niesie za sobą ta metoda. Jest ich naprawdę dużo i warto o nich pamiętać, poszukując metody idealnej. O czym należy wspomnieć? Hartowanie laserowe daje możliwość uszlachetnienia nawet najbardziej złożonych części. Chodzi tu oczywiście o elementy złożone, które narażone są na znaczne obciążenia i ciągłą pracę. Laser to niesamowicie wąska wiązka, która gwarantuje wysoką precyzję oraz znacznie skrócony czas pracy. Na koniec warto zaznaczyć, że elementy przeznaczone do hartowania przy użyciu lasera nie muszą być uprzednio w żaden sposób przygotowane ani obrobione.
 

Czy warto skorzystać z hartowania laserowego?


 
Taki rodzaj obróbki wymaga specjalistycznego sprzętu oraz odpowiednich umiejętności. Jeśli interesuje cię hartowanie laserowe w Świebodzicach, czy innym mieście na terenie dolnego śląska, zdecyduj się na dobór odpowiedniej firmy. Metikam to cieszący się wieloletnim stażem zespół o sporym bagażu doświadczeń. Lata praktyki i ciągłego udoskonalania sprawiły, że możemy obecnie pochwalić się wspaniałymi efektami naszej pracy. Siedziba naszej firmy znajduję się w Żarowie, a więc i do Świebodzic mamy blisko. Indywidualnie podchodzimy do każdego klienta i dążymy do tego, aby był zadowolony z efektów. Hartowanie laserowe Świebodzice to idealna opcja dla przedsiębiorców, dla których liczy się precyzja, szybkość, a co ważniejsze imponujące rezultaty. Wszystko czego szukasz znajduje się właśnie u nas!