Cięcie plazmowe
Świebodzice

Bardzo szybka, a przy tym bezpieczna metoda przecinania metalu. Prędkość cięcia sięga nawet 15 m/s przy materiałach o grubości do 160 mm.


 
Kiedy zastanawiamy się nad tym, jakie metody cięcia metali można uznać za powszechnie stosowane, na myśl powinna nam nasunąć się plazma. Od kilkudziesięciu lat możemy spotkać się z tą technologią i śmiało powiedzieć, że jej zastosowanie w przemyśle zyskuje popularność. Należy wspomnieć, że w obecnych czasach, ze względu na rozwój nauki i techniki, możemy pochwalić się nieco udoskonalonymi i zaawansowanymi systemami. Zakres użycia plazmy do cięcia znacznie się poszerzył, przez fakt uniwersalności i wydajności współczesnych przecinarek. Początkowo zastosowanie cięcia plazmą wykonywano na takich materiałach, jak aluminium czy stal nierdzewna. Z czasem zaczęto rozszerzać to grono o stal twardą i stopową, dziś zakres ten obejmuje wszystkie metale przewodzące prąd.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie plazmą Świebodzice


 
Cięcie plazmą w Świebodzicach to temat znacznie zyskujący na popularności. Istotą całej techniki jest topienie materiału i wyrzucanie jego resztek ze szczelin powstałych podczas cięcia. Wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalistycznego łuku elektrycznego, którego działanie umożliwia energia kinetyczna. Cięcie metali przy użyciu plazmy polega na stopieniu danego materiału, który następnie wydmuchiwany jest dzięki wysokiej prędkości wykorzystywanego strumienia.
 

Zastosowanie technologii cięcia plazmą


 
Jeśli mówimy o cięciu plazmą najczęściej myślimy o obróbce materiałów przewodzących prąd. Należą do nich między innymi stal nierdzewna, czy aluminium. Zdecydowanym plusem tej techniki jest fakt, iż wcześniejsze przygotowanie materiału jest zbędne. Oznacza to, że ciąć możemy metale pokryte wcześniej farą, nieoczyszczone, a nawet te na których pojawia się rdza. Plazma to bardzo uniwersalna metoda, która umożliwia cięcie siatki, rur, a nawet kształtowników czy blach. Wyróżnia się kilka sposobów wykonywanych cięć. Żłobienie, które umożliwia usunięcie spawów, szablonowe, które wykonywane jest wedle wzoru oraz standardowe, które zależne jest od krawędzi. Coraz częściej plazmę wykorzystuje się też do niestandardowych opcji, jak cięcie ukosowe czy jednoczesne umożliwiające obróbkę kilku blach naraz.
 

Czy cięcie plazmą ma swoje zalety?


 
Oczywiście, że tak! Pierwsza z nich jest zdecydowanie wysoka precyzja wykonywanych cięć. Powstałe krawędzie nie wymagają od nas dodatkowej obróbki czy wykończenia. Pozostają gładkie, a materiał gotowy do użycia. Dodatkowo, urządzenia do cięcia są zautomatyzowane co pozwala na osiągniecie największej ilości komponentów o identycznych właściwościach, rozmiarach i kształtach. Sprzęty można programować i dostosowywać do nawet najbardziej skomplikowanych projektów. Podczas cięcia plazmą powstają niewielkie szczeliny cięć, co jest istotnie dla wielu branż przemysłowych. Obrabiać można materiały o dużym zakresie grubości, a co ważniejsze nie trzeba ich wcześniej nadpalać czy podgrzewać. Firma Metikam działa na rynku już od dłuższego czasu, charakteryzuje nas nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale też zgrany zespół, który zna się na rzeczy. Jeżeli więc oczekujesz obróbki o najwyższej jakości, zdecyduj się na ofertę naszej firmy.