Cięcie plazmowe
Wałbrzych

Bardzo szybka, a przy tym bezpieczna metoda przecinania metalu. Prędkość cięcia sięga nawet 15 m/s przy materiałach o grubości do 160 mm.


 
Cięcie jako metoda obróbki jest technologią wszechstronną, a co ważniejsze bardzo prostą. Coraz częściej można zauważyć jej zastosowanie dla coraz to szerszej grupy gospodarki. Każdy stara się usprawniać swoją pracę, wykorzystujemy do tego urządzenia, które później udoskonalamy względem pojawiających się nowych technologii. Nowoczesne urządzenia to też nowe metody, które okazują się być znacznie szybsze, prostsze, a co ważniejsze efektowniejsze. Wiele przedsiębiorców decyduje się na obróbkę metali przy użyciu plazmy. To jedna z nowocześniejszych metod, która z roku na rok zyskuje na popularności. Cięcie plazmą w Wałbrzychu to jedna z technologii, z którą pracuje nasza firma. Z biegiem czasu staramy się podążać za zmieniającymi się trendami, przez co z taką łatwością przychodzi nam spełnianie oczekiwań naszych klientów. Dążymy to tego, aby nasze usługi były wykonywane profesjonalnie, a co ważniejsze potwierdzone były naszym doświadczeniem.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Strażyc

690 913 190
tomek.strazyc@metikam.pl
 

Cięcie plazmą Wałbrzych


 
Nasza siedziba znajduje się w Żarowie, dlatego też staramy się działać na terenie miast znajdujących się na Dolnym Śląsku. Jedną z naszych profesji jest cięcie plazmą, Wałbrzych to miasto stale rozwijające się i poszukujące prostych rozwiązań. Dlatego nadchodzimy z pomocą i oferujemy tam nasze usługi. Na naszej stronie można znaleźć wiele dziedzin, z których słyniemy. Wieloletnia obecność na Polskim rynku połączona z doświadczeniem i tradycją sprawia, że nasze logo jest tak rozpoznawalne. Jeżeli więc szukasz profesjonalnego grona wykonawców, którzy zajmą się obróbką metalu postaw na grupę Metikam.
 

Czym jest plazma?


 
Jeśli kiedyś usłyszeliśmy określenie czwarty stan skupienia, z pewnością możemy połączyć go właśnie z plazmą. Plazma to zjonizowana materia przypominająca gaz, lecz w odróżnieniu od niego wyższa jest jonizacja znajdujących się wewnątrz cząstek. W plazmie przeważają cząsteczki dodatnie, czyli kationy lub wolne, ujemne cząstki. Odpowiedzialna jest za przewodzenie prądu elektrycznego, który wraz ze wzrostem temperatury maleje. Kiedy natężenie prądu jest odpowiednie, plazma emituje ciepłe światło, odpowiedzialne za przecinanie. Cięcie plazmą Wałbrzych to metoda pozwalające na cięcie wszelkich materiałów, przewodzących prąd. Najczęściej jest to aluminium, stal nierdzewna bądź czarna. Zależnie od parametrów plazma jest w stanie rozcinać blachy o grubości do 75mm. Zaletą jest to, że do procesu nie trzeba specjalnie oczyszczać materiału.
 

Zalety obróbki materiału przy użyciu plazmy


 
Pierwszą z zalet jest zdecydowanie prędkość wykonywanego procesu, działamy szybciej jednocześnie pozostawiając nienaruszoną jakość materiału. Wszystkie krawędzie, które powstały po obróbce są gładkie, przez co nie trzeba ponownie ich obrabiać. Cięcia wykonywane są bardzo precyzyjnie, a podczas obróbki straty w materiale minimalne. Ponadto, cały proces jest zautomatyzowany dzięki czemu okazuje się być bezpieczny, a dodatkowo precyzyjniejszych niż w przypadku cięcia ręcznego.