Hartowanie
indukcyjne

Szybka i wydajna metoda z możliwością utwardzania tylko wybranych fragmentów hartowanego elementu. Wysoką precyzję i powtarzalność procesu zapewniana dzięki nowoczesnej technologii.


 
Hartowanie indukcyjne to rodzaj hartowania powierzchniowego, wykorzystujący do rozgrzewania metalu prąd elektryczny wysokiej częstotliwości, indukowany przez zmienne pole magnetyczne. Metoda jest stosowana przy hartowaniu zarówno stali węglowej, stopowej oraz nierdzewnej, jak i żeliwa- szarego, sferoidalnego i ciągliwego. Powszechnie korzysta się z niej do utwardzania części układów ciernych, które są poddawane dużym naprężeniom skrętnym.
Zapytaj o usługę:

metikam@metikam.com
 

Szybkie i wydajne hartowanie


 
W metodzie hartowania indukcyjnego czas nagrzewania jest bardzo krótki, zaś sam proces nie powoduje zabrudzenia materiału. Jednocześnie możliwe staje się utwardzenie wybranych części hartowanego elementu. Metoda jest popularna ze względu na niezawodność: przy jej stosowaniu zniekształcenia materiału są ograniczone do minimum. Sterowanie numeryczne CNC zapewnia bardzo wysoką precyzję hartowania i powtarzalność procesu.
 

Integracja hartowni z robotem


 
Posiadana przez nas hartownie indukcyjne to nowoczesne urządzenia cechujące się najlepszymi parametrami, dokładnie pokazujące wszystkie niezbędne parametry pracy i obróbki. Integracja hartowni indukcyjnych z komputerem i robotem KAWASAKI CX110L - 110kg umożliwia nam hartowanie elementów w sposób zautomatyzowany i bezpieczny dla operatorów. Proces hartowania detali jest wysoce powtarzalny.
 

Parametry hartowania


 

Hartujemy wałki o następujących wymiarach:

  • Średnica: do 100 mm
  • Długość: do 1000 mm