Cięcie laserem 2D
Jawor

Korzystaj z metody przystępnej cenowo, a przy tym wyjątkowo dokładnej.


 
Nowoczesne metody obróbki metali są coraz chętniej wykorzystywane w szeroko określonym przemyśle. Laser cnc wytwarzany przez maszynę ma zdecydowanie większą przewagę, gdyż skupia swoją moc oraz precyzję w jednym punkcie. Wykorzystuje się go zarówno do tworzenia małych, jak i bardzo dokładnych elementów. Takie komponent są znane głównie w branży motoryzacyjnej, ale nie rzadko również w rolnictwie czy medycynie. Dokładność, jaka charakteryzuję tą metodę pozwala nam na świadczenie usług na bardzo szerokim polu.
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Cięcie laserem Jawor


 
Cięcie laserem należy do grupy najbardziej precyzyjnych obróbek metali. Jest to niezwykle precyzyjna i niezbędna metoda stosowana do produkcji asortymentu w branży medycznej, motoryzacyjnej czy gastronomicznej. Umożliwia nadanie odpowiednich kształtów oraz rozmiarów metalowym elementom. Dzięki tej metodzie możemy wytworzyć odpowiednie bryły oraz wycinać kształty z różnego rodzaju tworzyw. Żeby poznać działanie tej techniki należy zacząć od przypomnienia, czym właściwie jest laser. Jest to urządzenie, które jest w stanie przy pomocy spolaryzowanej wiązki energii, skupić się na określnym obszarze. Podczas procesu wykorzystywane jest światło widzialne w postaci ultrafioletu lub podczerwieni. Maszyny działają za sprawą zgromadzenia energii i doprowadzenia jej do powierzchni materiału, a następnie nagrzewa go i topi. Dodatkowo, w takich maszynach wykorzystywane są techniczne gazy, które odpowiadają za przyśpieszenie całego procesu.
 

Charakterystyka cięcia laserem


 
Cięcie laserem w Jaworze to jedna z popularniejszych metod obróbki metali. To co ją charakteryzuje to przede wszystkim szybkość. Nie chodzi tu jedynie o to, że sam proces nie trwa długo, ale też o fakt, że obrobiony materiał nie potrzebuje przechodzić kolejnych obróbek. Kolejną kwestią jest brak uszkodzeń materiału, przez co nie produkujemy zbędnych odpadów. Laser działa jedynie na określony fragment, dzięki zastosowaniu precyzyjnej wiązki przez co zyskujemy oszczędność materiału. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na powtarzalność powstałych przedmiotów. Dzięki maszynie cnc jesteśmy w stanie stworzyć wiele komponentów o identycznych rozmiarach i kształtach.
 

Czy warto skorzystać z cięcia laserem?


 
Zastosowanie lasera, jako metody cięcia to sposób bardzo uniwersalny. Jesteśmy w stanie obrobić naprawdę wiele rodzajów metali, które później od razu gotowe są do użycia. Cięcie laserem w Jaworze to metoda coraz częściej poszukiwana metoda obróbki metali. Żeby być w pełni zadowolonym z efektów, należy dobrać odpowiednią firmę. Jedną z nich jest właśnie Metikam, która już od wielu lat specjalizuję się w takich działaniach. Jesteśmy w posiadaniu nie tylko profesjonalnych sprzętów, ale też ogromnej wiedzy, która przekłada się na nasze działania. Swoje usługi oferujemy na terenie całego dolnego śląska, gdyż nasza siedziba znajduje się w Żarowie. Stale podążamy za nowoczesnością i zmieniającymi się trendami. Udoskonalamy nie tylko nasze urządzenia, ale stale szlifujemy nasze umiejętności.