Frezowanie CNC Dzierżoniów

Frezowanie CNC – idealna metoda modelowania


 
Większość firm zajmujących się produkcją, zmierza do tego, aby zautomatyzować swoje działania. Dlatego też coraz większym standardem okazuje się wykorzystywanie specjalistycznych urządzeń, chociażby w firmach zajmujących się obróbką metali. Wraz z upływającym czasem rośnie zapotrzebowanie na przeróżne komponenty, klienci chcą otrzymywać ich więcej, szybciej, a co ważniejsze przy zachowaniu tej samej, wysokiej jakości. Niezależnie od tego na jaką branże zerkniemy, czy będzie to motoryzacja, czy robotyka i przemysł, spodziewać możemy się tego, ze nie stanie ona w miejscu, jeśli chodzi o rozwój. Zleceń będzie jeszcze więcej, a razem z nimi będziemy mieli więcej pracy. Dlatego też stworzono zautomatyzowane urządzenia, które w połączeniu z umiejętnościami operatorów tworzą połączenia idealne. Dowiedz się, w jaki sposób połączono zwiększoną wydajność, z zachowaniem wysokiej jakości w technikach obróbki skrawaniem.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Frezowanie CNC Dzierżoniów


 
W dużym podsumowaniu frezowanie to metoda obróbki metali, w której to unieruchamiamy obrabiany przedmiot, podczas gdy całą pracę wykonują specjalistyczne frezarki. Przy pomocy ruchu obrotowego, umieszczone w niej ostrza, skrawają zewnętrzną powierzchnie materiału, nadając mu odpowiedni rozmiar i kształt. Obecnie frezowanie wykonuje się przy użyciu frezarek cnc. To nic innego jak numerycznie sterowane urządzenia, które można w dowolny sposób zaprogramować, aby uzyskać odpowiedni kształt i rozmiar produktu. Przy takiej technice obróbki możemy zapewnić sobie maksymalna precyzję powstałych komponentów, a także zwiększyć produktywność swojego zakładu. Wraz z tym spodziewać możemy się idealnego odwzorowania projektów, bez obniżenia jakości produkujemy powtarzalne komponenty na skale hurtową. Ograniczamy zużycia materiałów, dzięki precyzji z jaką działa frezarka cnc. A na koniec najcenniejsza zaleta, przy pomocy tych urządzeń możemy obrabiać nie tylko elementy metalowe, ale też drewniane, stalowe czy te wykonane z tworzywa sztucznego.
 

Zastosowanie frezowania cnc


 
Obróbka przy użyciu frezarek cnc jest chętnie wykorzystywana w branży przemysłowej. Niezależnie od tego, czy należy ona do grona przemysłu ciężkiego, spożywczego, czy chemicznego. Czyli w miejscach, gdzie liczą się niestandardowe kształty. Ze względu na wielkość produkcji, wyróżnia się trzy grupy zakładów, które wykorzystują frezowanie cnc. Dzierżoniów, czy wiele innych miast z pewnością posiada produkcje jednostkowe, w których wykonuje się niepowtarzalne elementy, jak prototypy, czy tłoczniki. Kolejna produkcja to produkcja seryjna, w której budżet jest ograniczony, a jakość bardzo istotna. Na koniec produkcja masowa, w której frezowanie cnc sprawdza się niezaprzeczalnie. Jej klasycznym przykładem może być na przykład branża motoryzacyjna czy rolnicza, gdzie przy niskich kosztach musimy otrzymać wiele komponentów w błyskawicznym tempie. W poszukiwaniu specjalistów od obróbki metali, warto zajrzeć na stronę Metikam, gdzie znajdziesz pełną ofertę usług, jakich jesteśmy w stanie się podjąć.