Toczenie CNC Dzierżoniów

Toczenie CNC - najpopularniejsza metoda obróbki skrawaniem


 
Toczenie materiałów nabrało w obecnych czasach znacznie szerszego i większego zastosowania. Toczyć metale można dla wielu branż przemysłowych, jak chociażby rolnictwo, meblarstwo czy motoryzacja. Stale rozwijająca się technologia nadała toczeniu materiałów charakter nie tylko praktyczny, ale też najpowszechniejszy. Z racji tak dużego zapotrzebowania możemy być pewni, że nigdy nie stanie w miejscu, a z roku na rok metoda ta będzie jeszcze bardziej unowocześniania. Będziemy zyskiwać coraz to lepsze, szybsze i wydajniejsze sprzęty. Odkrywać będziemy nowe możliwości użycia tokarek cnc, a także zyskiwać na ich posiadaniu. Jedną z firm, która specjalizuje się w tej dziedzinie jest właśnie Metikam. Funkcjonujemy na Polskim rynku od wielu lat, dlatego spokojnie możemy powiedzieć, że zaufało nam już wielu klientów. Materiały, które wychodzą z naszych placówek zawsze są najwyższej jakości, a pracownicy wyszkoleni w swojej pasji.
Zapytaj o usługę:

Łukasz Witka


533 310 595
lukasz.witka@metikam.pl
 

Toczenie cnc Dzierżoniów


 
Obecnie ciężko wyobrazić sobie obróbkę, jaka jest toczenie czy frezowanie bez użycia specjalistycznych urządzeń. Jednym z nich są właśnie unowocześnione maszyny CNC, do wykonywania precyzyjnych procesów na metalowych przedmiotach czy elementach. Tego typu urządzenia są w 100% zautomatyzowane, dzięki temu zyskujemy nie tylko precyzje i czas, ale także bezpieczeństwo. Kolejnym z plusów jest fakt, że zautomatyzowany proces umożliwia pełną powtarzalność elementów, czy to pojedynczych, czy całej partii. Możemy być więc pewni, że każdy powstały detal będzie identyczny. To bardzo ważna cech, którą najlepiej doceniają specjalisty z branży rolniczej czy motoryzacyjnej, gdzie każdy milimetr ma znaczenie.
 

Na czym polega toczenie przy użyciu maszyn cnc?


 
To proces należący do tych zdecydowanie bardzo precyzyjnych i w pełni zautomatyzowanych. Łatwo jest sobie go zobrazować, gdyż w swym założeniu nie jest zbyt skomplikowany. Podczas toczenia pozbywamy się powierzchni materiału, stosując noże tokarskie. Pracują one wedle określonych parametrów i skrawają nadmiar metalu. Umieszczony wewnątrz tokarki przedmiot porusza się ruchem obrotowym, a skrawające go ostrza ruchem prostoliniowym. To, w jakim stanie wyciągniemy obrobiony przedmiot zależne jest w głównej mierze od umiejętności tokarza, obsługującego maszynę, a szczególnie od poprawnie wprowadzonych do niej danych.
 

Toczenie w branży motoryzacyjnej i rolnictwie


 
Toczenie przy użyciu maszyn cnc coraz częściej stosuje się w motoryzacji i rolnictwie. W obu tych przypadkach metoda ta jest bardzo ceniona, głównie ze względu na możliwość tworzenia identycznych komponentów. Wymagają one nie tylko dokładności wykonania, ale też precyzji i trwałości. Toczenie cnc Dzierżoniów to jedna z metod obróbki, w której specjalizuje się nasza firma. Staramy się docierać do coraz szerszej społeczności, przez co miasta takie jak Wrocław, Warszawa, czy właśnie Dzierżoniów może liczyć na nasze doświadczenie. Nie zastanawiaj się ani chwili, jeśli więc szukasz profesjonalistów w dziedzinie obróbki metali, zaufaj firmie Metikam.