Spawanie stali i aluminium
Dzierżoniów

Spawanie MIG/MAG, spawanie TIG
- techniki spawalnicze METIKAM


 
Spawanie to obróbka metali, znana nam już od lat. Jej głównym celem jest złączenie ze sobą dwóch lub wielu elementów, które w konsekwencji mają stworzyć pewną i solidną konstrukcję. Od tego jaką metody spawania wybierzemy, zależy rodzaj metalu, który chcemy ze sobą połączyć. Dziś dowiemy się nieco o aluminium i sposobach na jego spawanie. Jest to metal wyróżniający się wyjątkową wytrzymałością i odpornością na korozję. Ponadto jego waga jest niewielka, a gęstość aż trzy raz mniejsza niż w przypadku stali. Aluminium to materiał niedrogi i wielbiony przez ekologów, gdyż może być poddawany recyklingowi. Przez tak dużą ilość zalet jest bardzo chętnie wykorzystywany nie tylko w branży przemysłowej, ale także motoryzacji czy hutnictwie. Nie rzadziej możemy je spotkać przy produkcji części samolotowych, czy jako materiał do tworzenia elementów w sprzętach AGD.
Zapytaj o usługę:

Tomasz Częstochowski


518 140 719
tomasz.czestochowski@metikam.pl
 

Spawanie aluminium Dzierżoniów


 
Temat spawania aluminium jest omawiany od lat. Szczególnie jeśli mowa o metalu, który jest tak chętnie i często wykorzystywany. Aluminium jest na przykład stosowane w tworzeniu dekoracji wnętrzarskich. W mieszkaniach czy domach można napotkać coraz więcej elementów wykonanych z tego materiału zarówno w stanie surowym, jak i przetworzonym. Niezależnie jednak od tego, w jakim przemyśle spotkamy się z aluminium, wcześniej najprawdopodobniej będzie ono zespawane, aby mogło uzyskać zamierzony kształt. Zależnie od właściwości spawanego materiału, dobiera się do niego odpowiednią metodę obróbki skrawaniem. Ze względu na niską temperaturę topnienia, która wynosi zaledwie 660 stopni Celsjusza, aluminium jest dość skomplikowane do zespawania. I choć sam proces niewiele różni się od innych, to zwrócić musimy uwagę na użyte spoiwo. Jedno jest jednak pewne do spawania aluminium używa się prądu przemiennego, a do innych metali stałego.
 

Metody spawania aluminium


 
Spawanie aluminium Dzierżoniów, Wrocław czy Legnica to usługi jakie wykonujemy bez większego problemu. Zajmujemy się obróbką metali od lat, dlatego też cieszyć możemy się wieloletnim doświadczeniem i osiągami. Pomimo tak gruntowej pozycji na rynku, z roku na rok staramy się wzbogacać naszą wiedzę i unowocześniać nasze sprzęty. Jeśli więc szukasz specjalistów w tej dziedzinie, skorzystaj z usług Metikam. Wracając do tematu metod spawania aluminium, wyróżnić możemy dwa sposoby. Niezależnie od tego, który wybierzemy pamiętać musimy o zastosowaniu specjalnej osłony, która zapewni bezpieczeństwo powierzchni materiału. Do tego najlepiej sprawdzi się neutralny gaz, którym może być argon. Pierwszą metodą będzie spawanie migomatem, używa się go w formie drutu, które przekazywane jest przez uchwyt elektrodowy. Metoda druga to spawanie metodą TIG, czyli przy użyciu spoiwa z wolframu. TIG wykonuje się na materiałach nie przekraczających grubości 1mm, MIG do większych niż 1 mm. Niezależnie od wybranej metody, dzięki specjalistycznym umiejętnościom naszych pracowników, mogą Państwo liczyć na solidne spoiny i mocne konstrukcje spawanych elementów.