Gięcie blach Dzierżoniów

Gięcie blach na maszynach CNC zapewnia maksymalną precyzję i 100% powtarzalność.


 
Przemysł z jakim mamy obecnie do czynienia, oparty jest w głównej mierze o wyroby blaszane. Istnieje wiele elementów, które swoje zastosowanie znajdują w branży motoryzacyjnej, mechanicznej czy motoryzacyjnej. Jednakże, aby uzyskały one odpowiedni kształt, muszą wcześniej przejść przez specjalistyczne procesy obróbki plastycznej. Dzięki stale rozwijającej się nauce i technologii możemy liczyć na znacznie szybsze i prostsze sposoby, obróbki blach. Najczęściej dzieje się to przy użyciu pras krawędziowych, który wyróżnia się aż trzy rodzaje. Mogą to być prasy hydrauliczne, elektryczne i mechaniczne. Materiały, które najlepiej poddawać tej właśnie technice to blachy wykonane z aluminium bądź stali. Jak wygląda cały proces i dlaczego tak chętnie się z niego korzysta?
Zapytaj o usługę:

Piotr Sułkowski

797 306 001
piotr.sulkowski@metikam.pl
 

Gięcie blach Dzierżoniów


 
Proces gięcia blach to nic innego jak forma oddziaływania na jej powierzchnie, w celu osiągnięcia odpowiedniego kształtu. Zastosować musimy odpowiedni ciężar oraz dopasować siłę nacisku. Tego typu obróbkę plastyczna materiałów stosuje się w celu nadania blachą odpowiedniej grubości, kształtu oraz rozmiaru. Giąć możemy nie tylko płaskie blachy, za pomocą pras krawędziowych kształtuje się także, pręty, druty czy rury. Stosując tą technikę musimy mieć na uwadze fakt, że wraz z naciskiem zmienia się grubość materiału, proces ten jest niestety nieodwracalny. Jednakże możemy być spokojni o jego spójność, gdyż pozostaje ona w nienaruszonym stanie. Wykorzystując tą technikę formujemy przeróżne kształty, nawet te najbardziej skomplikowane. Plusem zastosowania pras krawędziowych jest fakt, że uzyskać można wiele zgięć o identycznej bądź różnej płaszczyźnie. W ramach gięcia blach można zastosować takie procesy jak, prostowanie, zawijanie oraz wyginanie.
 

Jak wygina się blachy?


 
Przy użyciu pras krawędziowych możemy wygiąć dana blachę pod każdym kątem. Istotną rolę, powodującą odkształcenia odkrywają takie elementy, jak matryce i stemple. Wyżej wymienione prasy to urządzenia, które mogą działać pod naciskiem osiągającym nawet 150 ton. Dzięki niej możemy profilować powierzchnie blachy, nadając jej odpowiedni kształt. Elektroniczny panel sterowania, w który wyposażona jest prasa umożliwia operatorowi posiadać pełną kontrolę nad całym procesem. Niezaprzeczalnie jedną z pierwszych zalet pras krawędziowych, jest ich wyjątkowa precyzja. Możemy wytworzyć różne kształty oraz detale, które w finalnej wersji mają być podstawami solidnych konstrukcji. Podmioty, które wydostają się spod prasy są gotowe do bezpośredniego użycia. Oznacza to, że nie musimy poddawać ich kolejnym obróbką, bo wykonany element jest dopuszczony do użytku. Podsumowując, jeśli interesuje cię gięcie blach, Legnica czy inne z miast mogą liczyć na usługi świadczone przez Metikam. Działamy na rynku od lat i wraz z upływającym czasem staramy się udoskonalać nasze możliwości i usprawniać procesy obróbki. Jeśli więc szukasz zaufanego wykonawcy zerknij na naszą stronę internetową i skontaktuj się z nami.